SKI AREÁL ZDOBNICE
mimo provoz
Zobrazit na:

V zahraničí se nejlépe lyžuje ve Francii

Zima přichází mílovými kroky. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Obvykle však chybí komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Levnější ubytování je ve Francii. Doprava se však prodraží. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 6.12.
Zataženo
7°C
6°C
Pondělí
7.12.2020
Zataženo
5°C
3°C
Úterý
8.12.2020
Zataženo
3°C
3°C
Středa
9.12.2020
Zataženo
5°C
2°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:0017:30 - 20:30
Pátek9:00 - 16:00
Sobota9:00 - 16:0017:30 - 20:30
Neděle9:00 - 16:00